Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS

YazarMesaj
ilayda
Acemi Er
Acemi Er
ilayda

Rep : 43
Teşekkür : 0

PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS Empty
MesajKonu: PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS   PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS EmptyPaz Kas. 01, 2009 7:06 pm

PGBoost - 15 Adımda Yüksek Ayarlar, Düşük Kasmalar ile GTA IV

Bunu uygulayabilmeniz için PGBoost yönteminin riskini göze almanız gerekir. Sistemde olan ısı değişikliklerinden ve garip seslerden sorumlu değiliz. Aşamaları dikkatli okuyarak gerçekleştirirseniz sorunsuz GTA IV oynayabilirsiniz. Görüntünüz muhteşem, kaliteniz süper, kasmanız az ve keyfiniz bol olsun diye tasarladım. Bunu uygulayabilmek için size minimum sistemi yazıyorum. Daha aşağısında olmaz veya kasmayla olur.

NVIDIA GeForce 8600+
ATI Radeon HD3000+
Intel Core 2 Duo
AMD Athlon X2 64
2 GB RAM

Biraz yüksek! Ama bu PC'lerle oynayamayanlar bile var. 256 MB ekran kartlarıyla da verdiğim yöntem gerçekleşir fakat... Neyse konuya dönelim mi?

1- Ekran kartlarınız için yepyeni driverlar...

ATI'nin 8.12 Driverları: Windows XP 32/64 Bit
Yok, işletim sisteminiz Vista'ysa:Windows Vista 32/64 Bit
Dikkat: Çalışan modeller: HD - 3650 , 3850 , 3870 , 4850 , 4870 , 4870x2 HD 4870

9.1 Driver: Download

Not: GTA IV için özel bir driver değil ama kartınıza etki eder.

NVIDIA için:

GeForce Driver 180.84 (Win XP)
GeForce Driver 180.84 (Win XP 64-bit)
GeForce Driver 180.84 (Vista)
GeForce Driver 180.84 (Vista 64-bit)

Not : NVIDIA'ları kurmanıza gerek olduğunu zannetmiyotum... Çünkü ben driver'i kurmadım ve mükemmel grafik - FPS alıyorum. 9600GT. Ama download edebilirsiniz. Dursun köşede.

2 - İkinci aşama... Windows XP SP3 kurun. Veya Vista SP1 kurun. Çünkü SP2'ler ve aşağısı GTA IV için yeterli değildir.

Linkleri wareze giriyor, arayın bulun. Kendimi warez yüzünden banlatıp üyeliğimi mahvedemem.

3 - Evet .NET Framework'un son sürümü, incisi, tüm programlara ilaç olan 3.5'i kuruyoruz.

Link:Tıkla. PGBoost için tıkla.

4 - 1.0.3.0 PATCH YENİDİR KULLANINIZ
R*Games Official GTA IV Patch 1.0.3.0

GTAForums'tan alıntı;

R*Games Toronto'nun hesabından bir mesaj...

Alıntı
Alıntı
(copperwire93 @ Jan 25 2009, 18:03)
Alıntı
(kaspersky @ Jan 26 2009, 07:53)
Do you know if the second patch include the first patch? or do we need to install both patch 1 and patch 2?

and you should try to install ati v8.12 drivers, if you still have the texture problems USE Cacheboost program.
it will take you some fps but textures will appear..

I think second patch doesn't include the first one..... it's only my opinion though, where is Rockstar?
Btw about TW@ problem remove all cracks it will be fixed. But if you use fedor, you gotta clean your registry

You do not need to install patch 1.0.1.0, you can go directly to 1.0.2.0.

Kaspersky, how are you launching the game? It must be launched through RGSC using all original files and the game disc in the drive to function properly.

Kısaca özet: 1.0.2.0 kur, 1.0.1.0 + 1.0.2.0 özellikleri gelsin.

5- CacheBoost - Kur ve RAM'ını temizle.

CacheBoost Setup

6- Opsiyonel bir adım. Eğer temanızı feda edebilirseniz, Windows Klasik temasına geçiniz. Diğer ayarları da PERFORMANS'a göre ayarlayınız. MSN'i, virus taramalarını her şeyi kapatınız. RGSC dışında. Onu kapatırsanız oyunu nasıl oynarsınız ki zaten... Komik değil mi?

7- Oyunun orijinal olması, hem performansı, hem de kaliteyi iyileştirir.

8 - Size bir ders. İşte ayarları yükseltmenin yolu. Ekran kartını biraz yorar. Ama kuvvetli bir kart ( 8800GT, 9600GT, HD4780, HD3870... ) ile kolayca yaparsınız.

Şimdi. Bir GTA IV kısayolu oluşturuyoruz. Kısayolu normal yapın, GTA IV nerede kuruluysa oraya... Şimdi değişiklik geliyor...

"D:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestrictions -availablevidmem 1.0 -nomemrestrict -percentvidmem 100

Bu kısayolu kopyalayın... Sadece başını değiştirin. Kurduğunuz yere ayarlayın. Şimdi! TIRNAK İŞARETLERİNE DOKUNMAYIN! TIRNAK İŞARETLERİYLE OYNAMAYIN.

Ve bunu çalıştırın. İlk durak: Graphics. Sonra: Ayarlar maksimuma!

PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS Gta-iv-ss2

10- Bunu yapsanız bile, ayarlar en yüksekte olsa bile mutlaka bir problem oluşur. O yüzden size çok güzel ayarlar veriyorum. Bu ayarlar ile muhteşem oynarsınız;

1280x1024 85 Hertz - Gerisi High, Render Quality ise Highest, Gerisi devamı: 24,36,100,16 VSync ON, Definition ON. Bu ayarlar muhteşemdir.

11- Dediğim ayarları uyguladıktan sonra grafikler iyi olsun diye Display'den Brightness'i biraz aşağı, Contrast'ı biraz yukarı ve Saturation'u 1 tık ilerletin. Çok iyi oluyor ya.

12- PGBoost'un çalışması sisteminizi %25 daha fazla yorar. Ona göre ayarlama yapın. Ayrıca PGBoost uygulanmış bir GTA IV durmadan 10-12 saatten fazla oynandığında sistemi manyağa çevirir. Size 5-6 saat öneririm.

13- PGBoost'un bir de SnQBoost versiyonu vardır. SnQBoost ayarları daha hızlıdır ve görüntü keyif verici olsa da daha azdır. Oyununuza SnQBoost uygularsanız orta seviye grafik alırsınız, işte o ayarlar:

1280x1024 85 Hertz - Her şey High, Ref. Resolution ve Shadow Quality Medium, Render Quality Very High, Texture Quality Medium, sırayla detaylar 55 100 100 16, VSync ON, Definiton ON. Bir oyuna hem PG hem SnQ Boost kurmak isterseniz çıldırmış olmalısınız kuramazsınız. Özetle kalite PG, performans SnQ.

14- PGBoost ile MP oynayanlar View Distance'sini 30, Detail Distance'sini 90 yapsınlar. Öbür türlü oyuncular pek gözükmüyor.

15- Tüm aşamaları uygulayın ve FPS artışını gözlemleyin. Aldığınız FPS'yi 100 üzerinden gösterin. Sisteminize göre değişir. Benim %60 başarılı oldu ve 15 FPS arttı, grafikler muhteşem. SnQBoost ise %80 başarılı oldu. 35 FPS arttı, grafikler eski halinde.

PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS GTA_IV_Pics_100

Teknik Destek: Formu doldurun.

Sistem:
Karşılanan hata:
Tüm aşamalar uygulandı:
RESC10 hatası alındı:
Grafikler:
FPS:

Evet. Resimler gelicek. Süper oldu. Tamamen benim. Kopyalayanı ve çalanı döverim. :) :)
http://suuperisi-fm.tr.gg/

PGBoost ve SnQBoost - SÜPER!!! - GRAFİKTE YENİ DEVRİM - RESİMLER GELDİ! 60 FPS
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GTA Snow Andreas (Yılın ilk karı GTA'ya düştü)[Yeni Resimler geldi]
» Gta 4 Düşük Grafik Yüksek Performans(Yeni Bilgiler Geldi)
» Otobüscü 2.bölüm geldi !!!
» SA MP Resimler ..!!
» GTA Prison Break [İlk Trailer Geldi!!]